„Kedykoľvek som mal otázky týkajúce sa mojej kariéry, stretol som sa s podporou a radami.“

Menno Portengen, výkonný riaditeľ

Geberit B.V., Holandsko

Keď som bol študent, pracoval som pre svojho otca v autoservise a ako obchodný zástupca pre malú spoločnosť vyrábajúcu polyester. V tom čase som nevedel nič o značke Geberit. Po dokončení mojich štúdií mi trvalo niekoľko mesiacov, kým som prišiel na to, čo by som chcel robiť profesionálne. A práve v tejto fáze v roku 1990 som od firmy Geberit dostal ponuku na stáž.

Z minulosti som bol oboznámený s výrobcom pneumatík, firmou Michelin, ako s veľkou medzinárodnou skupinou s mnohými pracovnými príležitosťami. Geberit sa mi zdal byť na rovnakej úrovni. Pre mňa to bol impulz, aby som sa rozhodol pre túto spoločnosť. Krátko potom, čo som začal pracovať pre Geberit, som sa stal pracovníkom pre terénne služby a neskôr som bol povýšený na technického poradcu. V roku 1998 som sa stal členom správnej rady a o tri roky neskôr som bol vymenovaný za výkonného riaditeľa pre Holandsko.

Čo sa mi na mojej práci páči viac než čokoľvek iné, sú veľmi náročné a zodpovedné úlohy, ktoré nám naša spoločnosť ponúka. Moja pozícia ideálne kombinuje riadiace úlohy, vzťahy so zákazníkmi a medzinárodné kontakty. Vynikajúca firemná kultúra ma naozaj podporuje a ja môžem zostavovať silné tímy, ktoré úspešne realizujú moje projekty.