Vedenie vojny proti mikróbom v kúpeľni

Každý vie, že verejné toalety sa hemžia rôznymi druhmi mikróbov. Ale určite je možné udržať ich pod kontrolou vo vašej vlastnej kúpeľni, však? Jednoduchá odpoveď je, že aj tam sa im pravdepodobne skvelo darí. Dôvodom je často to, že pri čistení kúpeľne sa zvyknete sústrediť na toaletnú misu, umývadlo a vaňu. Ale netreba panikáriť. Domácnosť úplne bez mikróbov nie je ani možná ani žiaduca. V súkromnej kúpeľni môže jednoduchá hygiena udržať týchto neželaných spolubývajúcich na uzde.

Kde všade v kúpeľni číhajú mikróby a čo sa s tým dá robiť?

Tipy na zníženie počtu mikróbov vo vašej vlastnej kúpeľni

 • Baktérie milujú vlhké uteráky na ruky a osušky. Vždy ich voľne zaveste, aby sa vysušili a perte ich aspoň raz do týždňa pri teplote najmenej 60 stupňov.
 • Zubné kefky by sa nemali podceniť ako potenciálne prostredie pre baktérie, a preto by sa mali vymieňať každé dva až tri mesiace a odkladať takým spôsobom, aby sa mohli poriadne vysušiť.
 • Vždy zatvárajte kryt toalety. Vždy, keď spláchnete toaletu, baktérie vystrelia do vzduchu, kde sa rozšíria po celej kúpeľni.
 • A keďže baktérie milujú vlhkosť, je dôležité, aby do kúpeľne prúdilo veľa čerstvého vzduchu alebo aby ventilácia správne fungovala.
 • Sprchové závesy majú tendenciu priťahovať huby a plesne. Je preto dôležité, aby sa po použití sprchy poriadne vysušili. Navyše ich treba občas umyť. Z dlhodobého hľadiska je sprchová deliaca stena zo skla vo všeobecnosti hygienickejšia.
 • Pri upratovaní kúpeľne nezabudnite na kľučky dverí, ovládacie tlačidlá a vypínače svetiel.
 • Vane a sprchy po použití vždy utrite do sucha, aby sa na nich nemohli hromadiť mikroorganizmy.
 • Množstvo mikróbov sa hromadí v silikónových tesneniach, hoci sa na prvý pohľad zdajú byť čisté. Preto by ste ich mali pravidelne čistiť prostriedkom na báze octu a horúcou vodou.
 • Nezabudnite na sprchovú hlavicu. Mikróby sa v sprchovej hlavici veľmi rýchlo hromadia. Je teda dobrý nápad nechať tryskami pred sprchovaním chvíľu prúdiť horúcu vodu. Ideálne by táto voda mala mať teplotu 60 stupňov.
 • Čistiace handry by sa mali pravidelne prať v práčke pri 90 stupňoch a na čistenie kúpeľne by sa mali používať vyčlenené handry. A ako špeciálne preventívne opatrenie by ste na čistenie toalety mali používať samostatnú handru inej farby.
 • Vlasy a nečistoty sa tiež rýchlo hromadia v kúpeľňových podložkách. Pomáha pravidelne ich vytriasať a prať v horúcej vode.
 • Špongie, ktoré používate pri kúpaní, nie sú o nič čistejšie než kuchynské špongie a mali by sa teda pravidelne vymieňať.
 • Kozmetické štetce a kefy na vlasy tiež treba čistiť. Ideálne ich treba príležitostne umyť šampónom.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Kúpeľňové výrobky

Nič nepremeškajte

Štyri obrázky príbehov Geberit

Prihláste sa na odber nášho newslettera a nepremeškajte žiadne novinky, udalosti ani tipy do kúpeľne. Dostávajte informácie o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch a ďalšie správy o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, používateľskej prívetivosti a bezbariérovosti v kúpeľni.

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni