Boj proti mikróbom v kúpeľni

Na verejných toaletách sa to hemží rôznymi druhmi baktérií. Určite je však dobré mať ich pod kontrolou vo vlastnej kúpeľni. Baktériám sa totiž môže dariť aj v domácej kúpeľni. Dôvodom je často to, že pri upratovaní kúpeľne sa zvyčajne sústredíte na záchodovú misu, umývadlo a vaňu. Netreba však podliehať panike. Koniec koncov, kúpeľňa úplne bez baktérií nie je možná ani potrebná. V súkromnej kúpeľni môže jednoduchá hygiena udržať týchto nežiaducich spoluobyvateľov na uzde.

Tipy na odstraňovanie mikróbov z vašej kúpeľne

Umývadlo Geberit ONE (© Geberit)
 • Baktérie milujú vlhké uteráky na ruky a osušky. Vždy ich voľne zaveste, aby sa vysušili a perte ich aspoň raz do týždňa pri teplote najmenej 60 stupňov.
 • Zubné kefky by sa nemali podceniť ako potenciálne prostredie pre baktérie, a preto by sa mali vymieňať každé dva až tri mesiace a odkladať takým spôsobom, aby sa mohli poriadne vysušiť.
 • Vždy zatvárajte kryt toalety. Vždy, keď spláchnete toaletu, baktérie vystrelia do vzduchu, kde sa rozšíria po celej kúpeľni.
  Zatvorený kryt WC je dôležitou súčasťou hygieny.
 • Baktérie majú rady vlhko. Kúpeľňu vždy dobre vyvetrajte - a uistite sa, že ventilačný systém funguje správne.
 • Sprchové závesy majú tendenciu priťahovať huby a plesne. Je preto dôležité, aby sa po použití sprchy poriadne vysušili. Navyše ich treba z času na čas umyť alebo vyprať. Z dlhodobého hľadiska je sprchová deliaca stena zo skla vo všeobecnosti hygienickejšia.
 • Pri upratovaní kúpeľne nezabudnite očistiť kľučky dverí, ovládacie tlačidlá a vypínače svetiel.
 • Uistite sa, že ste dôkladne osušili povrch sprchy a vane po použití, aby ste mikroorganizmom sťažili život. To tiež pomáha znižovať tvorbu vodného kameňa.
 • Množstvo mikróbov sa hromadí v silikónových tesneniach, hoci sa na prvý pohľad zdajú byť čisté. Preto by ste ich mali pravidelne čistiť prostriedkom na báze octu a horúcou vodou.
 • Nezabudnite na sprchovú hlavicu. Mikróby sa v sprchovej hlavici veľmi rýchlo hromadia. Je teda dobrý nápad nechať tryskami pred sprchovaním chvíľu prúdiť horúcu vodu. Ideálne by táto voda mala mať teplotu 50 stupňov.
 • Čistiace handričky by sa mali pravidelne prať v práčke pri 90 stupňoch a do kúpeľne používajte samostatné utierky. Pre istotu by ste mali toaletu naozaj čistiť špeciálnou, inak sfarbenou utierkou.
 • Vlasy a nečistoty sa tiež rýchlo hromadia v kúpeľňových predložkách. Pomáha pravidelne ich vytriasať a prať v horúcej vode.
 • Kúpeľňové špongie nie sú o nič čistejšie než kuchynské špongie a mali by sa teda pravidelne vymieňať.
 • Kozmetické štetce a kefy na vlasy tiež treba čistiť. Z času na čas je vhodné ich umyť šampónom.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

3D plánovač kúpeľne


Naplánujte si kúpeľňu online pomocou tohto jednoduchého plánovacieho nástroja v 3D zobrazení a vyberte si z rôznych možností.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Výrobky pre viac čistoty v kúpeľni

Nič nepremeškajte

Štyri obrázky príbehov Geberit

Prihláste sa na odber nášho newslettera a nepremeškajte žiadne novinky, udalosti ani tipy do kúpeľne. Dostávajte informácie o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch a ďalšie správy o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, používateľskej prívetivosti a bezbariérovosti v kúpeľni.

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni