Čistý vzduch pre všetkých

Každý vie, že návšteva toalety môže zanechať nepríjemný zápach, ktorý je obzvlášť nevítaný. Máme však v rukáve niekoľko trikov, ako sa ich zbaviť.

Nepríjemný zápach v kúpeľni

Ako vznikajú?

Je úplne bežné, že sa po použití toalety vytvorí zápach. Je to spôsobené plynmi, ktoré sa uvoľňujú po stolici. Črevné baktérie tieto plyny produkujú pri trávení potravy. Pretože chodenie na toaletu a akýkoľvek výsledný pach je taká nepríjemná téma, ľudia sa vždy uchyľovali k rôznym trikom, ako ich odstrániť. Čo však skutočne funguje?

Štyri spôsoby boja proti zápachu v kúpeľni

Každý si pravdepodobne časom osvojí niekoľko svojich vlastných trikov, ale veríme, že nasledujúce riešenia sú najefektívnejšie.

Spôsob 1: Čerstvý vzduch

Otvorenie okna a vyvetranie kúpeľne sa osvedčilo ako rýchle a efektívne riešenie. Z ekologických dôvodov by sa však okno malo otvárať iba na krátky čas. To je obzvlášť dôležité počas zimných mesiacov, pretože otvorené okná znamenajú zbytočné plytvanie energiou počas vykurovacej sezóny. Vo všeobecnosti sa odporúča pravidelne vetrať vašu kúpeľňu, aby ste zabránili tvorbe plesní v dôsledku vysokej vlhkosti.

Spôsob 2: Kúpeľňový ventilátor

V prípade kúpeľní bez okien pomáha štandardne zabudovaná ventilačná jednotka, ktorá eliminuje nepríjemné pachy a po sprchovaní alebo kúpeli vyvetrá kúpeľňu. Výkon ventilátora určuje, ako rýchlo sa vzduch v kúpeľni vymení.

Spôsob 3: Maskovanie pachov

Do tejto kategórie patria osviežovače vzduchu, vône do izieb alebo oleje, ktoré maskujú zápach. Ale pri týchto druhoch sprejov vždy existuje riziko prílišného použitia a dosiahnutia opačného, ale rovnako nepríjemného účinku.

Spôsob 4: Moderné technológie

Najinovatívnejšou a najefektívnejšou možnosťou je technológia na odsávanie zápachu, ktorá rýchlo pohlcuje pachy tam, kde vznikajú, skôr ako sa rozšíria po miestnosti. Znie to povedome? Samozrejme, že áno! Keď ste v kuchyni, intuitívne zapnete digestor hneď, ako začnete s varením. Podobné možnosti cieleného odsávania zápachu máte teraz aj v kúpeľni a môžete si vybrať od WC mís so zabudovanou jednotkou odsávania zápachu cez sanitárny modul s integrovaným odsávaním až po systém odsávania, ktorý sa dá namontovať aj do už existujúcich nádržiek.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Nič nepremeškajte

Štyri obrázky príbehov Geberit

Prihláste sa na odber nášho newslettera a nepremeškajte žiadne novinky, udalosti ani tipy do kúpeľne. Dostávajte informácie o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch a ďalšie správy o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, používateľskej prívetivosti a bezbariérovosti v kúpeľni.

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni