Aké malé môže byť vaše umývadlo?

Nie je to žiadna náhoda, že sa prečnievanie, teda hĺbka umývadla, sa rokmi ustálila na približne 48 centimetroch. Tomuto rozmeru sú prispôsobené aj umývadlové skrinky a dokonca aj mnohé vodovodné batérie.

Rovnako ako v prípade mnohých ďalších vecí, ktoré každodenne používame, boli aj tieto prvky štandardizované v dôsledku industrializácie. V minulosti boli umývadlá podstatne väčšie, avšak potom nastal trend minimalizácie. Samozrejme, postupne sa zmenšovali aj byty a ich kúpeľne a hosťovské WC. Tento trend zmenšovania sa nezastavil ani na 48 centimetroch: V dnešnej dobe existuje veľké množstvo mini umývadiel s prečnievaním iba 37 alebo dokonca 25 centimetrov, ktoré sú špeciálne určené pre malé WC pre hostí.

Umývanie rúk v umývadle

Preferencie v Holandsku

To, čo sa považuje za prijateľné, môže byť veľmi individuálne - a na príklade Holandska vidíme, že preferencie môžu byť dosť prekvapivé. Jedná sa o národ, ktorý je prakticky posadnutý malými formátmi, čo nie je vzhľadom na priemernú výšku holandského obyvateľstva celkom pochopiteľné. V skutočnosti za touto preferenciou nie sú žiadne konkrétne „fyzické“ dôvody, ale skutočnosti vyplývajúce z (architektonickej) tradície.

Otázka harmónie

Či už máme tradíciu alebo nie - ktoré faktory musíme brať do úvahy, ak chceme vybaviť hosťovské WC malým, ale bezchybným riešením umývadla?

  • Pokiaľ ide o dizajn umývadla, malo by byť čo najväčšie, aj keď máte obmedzený priestor. V sortimente malých umývadiel často nájdete asymetrické dizajny, pričom vodovodná batéria je umiestnená na bočnej strane. Takto je zaručené, že umývadlo môžete využívať v maximálnej možnej miere a zostane vám aj odkladací priestor.
  • Umývadlo by malo byť samozrejme tiež dostatočne hlboké, aby ste mohli držať obidve ruky pod vodou. Skúška „na sucho“ v showroomoch našich predajcov vám určite pomôže nájsť dokonalú hĺbku.
  • Veľkosť vodovodnej batérie: ak si zvolíte menšie umývadlo, treba si zvoliť aj správnu vodovodnú batériu a sústrediť sa najmä na to, kde prúd vody dopadá na keramiku. Výrobcovia vodovodných batérií často ponúkajú menšie batérie v produktových radoch, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre riešenia WC pre hostí. Aj malé umývadlo môže byť veľmi príťažlivé, ak je vybavené vhodnou batériou.

Pridaná hodnota pre vás Získajte inšpiráciu a podporu pri plánovaní svojej novej kúpeľne

Nástroj na inšpiráciu


Objavte nápady a funkcie modernej kúpeľne a vyberte si, čo sa vám páči a na čom vám záleží. Stačí len pár krokov na vyskladanie prvkov vašej vysnívanej kúpeľne.

Kontaktujte nás


Chcete sa niečo spýtať? Jednoducho vyplňte náš kontaktný formulár a odošlite nám ho.

Newsletter


Náš newsletter vám poskytne zaujímavé informácie a praktické tipy, ako môže vaša kúpeľňa zjednodušiť a spríjemniť váš každodenný život.

Vždy aktuálne informácie

Štyri obrázky Tipy a rady Geberit

Prihláste sa na odber nášho newsletteru a nenechajte si ujsť žiadne novinky, udalosti alebo tipy do kúpeľne. Majte prehľad o najnovších produktoch, dôležitých dátumoch vášho kalendára a ďalších informáciách o čistote, optimalizácii priestoru, pohodlí, dizajne, užívateľskej prívetivosti a prístupnosti v kúpeľni.

Prihlásiť sa na odber

Aká kúpeľňa je pre vás tá pravá?

Čo presne potrebujete? Je pre vás dôležitý priestor, čistota alebo dizajn? Prajete si používateľsky prívetivé výrobky alebo by ste uprednostnili taký komfort, aký ponúka napríklad sprchová toaleta Geberit AquaClean? Alebo by ste privítali univerzálny dizajn? Bez ohľadu na to, aké sú vaše potreby, radi by sme zjednodušili vašu každodennú rutinu v kúpeľni pomocou našich dômyselných riešení.

Viac priestoru v kúpeľni
Vyšší štandard čistoty v kúpeľni
Funkčnejší dizajn v kúpeľni
Väčší komfort v kúpeľni
Lepšia prístupnosť v kúpeľni
Väčšia praktickosť v kúpeľni